KONST / Litografier / Litografi 15464473
*
nr 1546 4473
Britt-Louise Sundell
(1928-2011), Sverige
Litografi, "Svårfångade minnen". Signerad, numrerad 11/75, daterad 1986, bladets mått: 80x60 cm, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2023
kl 20:42:41
- Konstnär/Designer
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Läs mer om Britt-Louise Sundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britt-louise sundell grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29
*
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Läs mer om Britt-Louise Sundell
nr 1546 4473
Britt-Louise Sundell
(1928-2011), Sverige
Litografi, "Svårfångade minnen". Signerad, numrerad 11/75, daterad 1986, bladets mått: 80x60 cm, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2023 |
- Konstnär/Designer
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i VästerÃ¥s 1928, död 2011.Läs mer om Britt-Louise Sundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britt-louise sundell grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29



